Zahraniční elektromobily

Co není zde, hledejte také na http://www.electroauto.cz nebo na EV Driver

Obsah

PSA Peugeot Citroën

Coda

Audi

Audi A1 Metroproject QUATTRO 4x4

Renault

City-el

Volkswagen

VW Electric


Golf řady 5 - hybrid/elektro - TwinDrive

Oficiální název tohoto dieselelektrického "plugIN" hybridu je "VW TWIN-DRIVE". V současné době je již vyrobeno cca 20 kusů v testovací sérii a jsou denně v provozu v Berlíně. Tato technologie bude pravděpodobně v blízké době používána v rámci celého koncernu VW, takže se jí možná dočkáme i od ŠKODA Auto.

Vozidlo je vybaveno Lithiovými bateriemi, které se dají nabíjet z obyčejné domácí zásuvky 230V 50Hz. Dále je vozidlo vybaveno dieselovým motorem, který je určený jak pro pohánění přední nápravy, tak také jako generátor. Vozidlo je schopno jet pouze "na baterie" a naftový motor zapínat až když je potřeba nabít a není zrovna k dispozici zásuvka.

Místo otáček kilowatty

-- palubní přístroje nově připravované motorické verze VW Golf 5 ---->

Unikátní je řešení elektrického pohonu se třemi elektromotory, kdy jeden je společný pro obě kola na přední nápravě a další dva jsou na zadní nápravě přímo v nábojích disků kol. Tento způsob přenosu točivé energie je totiž všeobecně považován za budoucnost elektromobilů.

Tato kombinace pohonu nevyžaduje převodovku, na videu je vidět pouze jedna spojka mezi elektromotorem, který je stále připojen na kola, a spalovacím motorem. Elektromotor pravděpodobně nahrazuje první až 4. rychlost a pětka se jede i se spalováním. Podívejte se na video.

Video VW GOLF 5 TWINDRIVE


Golf 6 TwinDrive

Golf řady 6 - hybrid/elektro - TwinDrive

Předprodejní verze VW Golf 6 řady, která by se měla již pouze po drobných úpravách začít prodávat v roce 2011. Především na základě poznatků a zkušeností z provozu testovací serie Golf 5 TwinDrive budou možná ještě některé funkce a parametry vozidla upraveny.-

Seat

Seat Twin-Drive

Seat Leon - hybrid/elektro - TwinDrive

Oficiální název tohoto dieselelektrického "plugIN" hybridu je "VW TWIN-DRIVE". V současné době je již vyrobeno cca 20 kusů Golf 5 v testovací sérii, které jsou denně v provozu v Berlíně. Tato technologie bude pravděpodobně v blízké době používána v rámci celého koncernu VW, tento Seat Leon je toho důkazem, takže se jí možná časem dočkáme i od ŠKODA Auto.

Th!nk City (dříve Ford TH!NK)

Think byl původně divizí Fordu, kterou prodal v době, kdy elektromobily nevypadaly perspektivně. Nyní je to největší elektromobilka na světě.

Mercedes

BMW & Mini

Detail zásuvky MiniE: běžný karavanový (průmyslový) samec 230V 16A (Foto Tomáš Pohanka)


Tata

Motor Tata Indica electric

Fiat

NICE Car

Pininfarina B0 BlueCar

Americká tříkolka No-more-gas

Subaru

GM Chevrolet Volt

GM Puma (Segway)

Opel

Cadilac

Smith Electric Vehicles (AVIA)

GEM - Global Electric Motocars

TESLA Roadster

TESLA Model S

ELIICA

Japonská Eliica

Toyota

ZAP!

Venturi

Nissan

Daimler Chrysler

Elektomobily z AsieJEEP

Fisker

Samuraj.cz: Fisker karma – elektromobil absolutně bez zvuku?

Fisker.jpg

Dodge

Dodge Circuit EV

Mistubishi MIEV

Detroit electric

Quicc!

elektro-mobil-center